Ontmoetingsmiddag
19-03-2025
om
14.00 uur
meer details
Een parel in Gods ogen
19-03-2025
om
20.15 uur
meer details
|
|
Collecte 23 maart 2025
de voedselbank
meer
|
|
Kerkdienst beluisteren
|
|
|
|
Nieuwsbrief in de SPAM?
Extra bericht voor Nieuwsbrieflezers
Beste Nieuwsbrieflezers,
Af en toe krijgen we berichten dat de Nieuwbrief niet bij alle lezers in de Inbox komt. De oorzaak daarvan is dat uw eigen mailprogramma de Nieuwsbrief als SPAM, ongewenste reclame, herkent. Dat kan zo maar opeens gebeuren na een update van uw systeem.
Mocht u de Nieuwsbrief dus missen kijk dan allereerst in de SPAM box van uw mail. Wanneer u de nieuwsbrief daar vindt sleep/verplaats die dan naar uw Inbox. Uw mailsysteem zal de nieuwsbrief dan volgende keer niet als SPAM aanmerken.
Het is ook verstandig om de Nieuwsbrief met het mailadres nieuwsbrief@kerkuitgeestakersloot.nl in uw contacten te zetten. Dan laat uw mailsysteem de Nieuwsbrief zeker door.
De Nieuwsbrief-redactie
Redactie Nieuwsbrief
| meer
|
|
Hongerdoek
De dienst van aanstaande zondag 9 maart is de eerste in de Veertigdagentijd.
Er hangt dan een hongerdoek in de kerk. Het is een oud hongerdoek, dat gedateerd is, maar we willen in de dienst proberen om het opnieuw sprekend te maken.
Eerst iets over het fenomeen hongerdoek. Dat stamt uit de middeleeuwen en het heet hongerdoek omdat het in de vastentijd werd opgehangen. Het werd in de kerk voor het koor gehangen, zodat het kruisbeeld en het altaar aan het zicht werden onttrokken. Doel was dat gelovigen minder afgeleid zouden zijn tijdens de kerkdienst en de blik naar binnen zouden keren. Daarom was het doek oorspronkelijk wit. Maar later begon men er toch afbeeldingen op te maken. Afbeeldingen die als doel hadden om juist ook weer de blik naar binnen te richten. In de jaren zeventig van de vorige eeuw werden er steeds meer hongerdoeken gemaakt in de zogenaamde zendingslanden. Ze waren bedoeld voor bewustwording: wat voor leed zit er in de geschiedenis van ons land, aan welke kant van de geschiedenis staat Christus en aan welke kant de christenen, welke plaats heeft de afschaffing van de slavernij in ons land, wie zijn de heiligen in onze geschiedenis, hoe gaan wij om met onze medemens, hoe gaan wij om met de aarde?
Op het hongerdoek uit Zuid-Amerika dat in onze kerk komt te hangen zullen we al die elementen terugzien. En hoe gedateerd het ook is, het zal de oude vragen naar recht en gerechtigheid opnieuw oproepen. Want hoe verbonden zijn wij als wereldburgers niet met elkaar! Dat is iets dat we met vreugde kunnen vieren. Tegelijk is het ook iets dat ons voor vragen stelt. Alleen al als je in de supermarkt je karretje vult met bijvoorbeeld chocola, roept dat de vraag op voor welke prijs die gemaakt is.
Ook tijdens de dienst van 23 maart zal het hongerdoek in de kerk hangen. Het gaat dan over armoede in ons eigen land. We proberen dan in plaats van de gestalten uit Zuid-Amerika, gestalten uit Nederland op het hongerdoek te visualiseren. Ook heiligen die zich inzetten om armoede te bestrijden. Want het hongerdoek staat niet in het teken van hopeloosheid en moedeloosheid, het staat in het teken van de hoop. Het is de opgestane Christus die het centrum inneemt in de verbeelding.
Thealet en Tjalling
|
|
Gespreksgroepen in Uitgeest en Akersloot
In maart starten maar liefst twee gespreksgropen. Ds. Tjalling Huisman organiseert die in Uitgeest en Egmond.
Op de maandagavonden in de 40 dagentijd, vanaf maandag 10 maart, is er in het Jeugdhuis van de Protestantse kerk van Uitgeest een gespreksgroep over Godsbeelden. We gebruiken daarvoor een dun boekje van Stephan de Jong, met de prikkelende titel U doet niets want U bent God
In Egmond is dat Een paral in Gods ogen, een boek van Henri Nouwen.
Op de woensdagavonden 12, 19, 26 maart en 2 en 9 april is er een gespreks- en meditatiegroep rond het boek Een parel in Gods ogen van Henri Nouwen. Deze avonden beginnen steeds om 20.15 uur en vinden plaats in Het Gebouw naast de Protestantse Kerk van Egmond aan Zee, Trompstraat 2.
| meer
|
|
liturgie 9 februari 2025
| meer
|
|
Folder Kerkbalans
G van Duijn
| meer
|
|
Reislostendeclaratie
| meer
|
|
De verborgen achtergronden van het populisme
 |
Kogerkerkgemeente
|
 |
Bericht voor kerkelijke nieuwsbrieven.
Zincafé Kogerkerk zondagmiddag 17 november 2024:
Onderwerp: Iedereen Populist???
Spreker: Huub Buijssen.
Huub Buijssen is klinisch psycholoog en auteur van het boek “De verborgen psychologische achtergronden van het populisme”. Daarin verbindt hij de resultaten van psychologisch onderzoek met de politieke actualiteit, historische achtergronden en persoonlijke en alledaagse waarnemingen.
Mondiaal is het populisme in opkomst. Wat is het geheim van de aantrekkingskracht van het populisme en van populistische leiders? En ook: hoe komt het dat zij veelal de steun genieten van degenen die door hun ideeën het meest getroffen worden?
Buijssen stelt dat populistische politici een appel doen op universele menselijke emoties en verlangens, waarvan we ons doorgaans niet bewust zijn. Dat helpt ons te begrijpen wat er aan de hand is. Buijssen laat zien dat een Amerikaanse populisme-expert gelijk had toen hij zei: ‘In ieder van ons sluimert een populist.’ Dat betekent dat we pas en zinvol gesprek met populisme-sympathisanten in onze sociale omgeving kunnen voeren, als we hun onderliggende motieven begrijpen en proberen in gesprek te blijven.
In dit Zincafé gaan we met Huub Buijssen in gesprek over het thema van zijn boek.
Het Zincafé Kogerkerk is een Zaans Platform voor opinie en gesprek voor vraagstukken het raakvlak van zingeving, maatschappij en cultuur.
Plaats: Kogerkerk, Kerkstraat 14, Koog aan de Zaan
Aanvang: 15.00 uur, kerk open vanaf 14.30 uur.
Toegang gratis, na afloop collecte ter bestrijding van de onkosten.
| meer
|
|
Liturgie afscheid J.A. Rodenburg-Allewijn
| meer
|
|
Liturgie 4 augustus 2024
| meer
|
|
liturgie 14 juli 2024
| meer
|
|
uitnodiging intrededienst 14 juli 2024 ds. Tjalling Huisman
| meer
|
|
Jaarrekening 2023 College van Diakenen
| meer
|
|
Jaarrekening 2023 College van Kerkrentmeesters
| meer
|
|
Liturgie Paaswake 2024
| meer
|
|
Liturgie Goede Vrijdag 2024
| meer
|
|
liturgie palmpasen 2024
| meer
|
|
Liturgie 25 februari
| meer
|
|
Ordevandienst 11feb24
| meer
|
|
Orde van dienst kerstmorgen 2023
| meer
|
|
Liturgie kerstnachtdienst 2023
| meer
|
|
liturgie 10 december 2023
| meer
|
|
Liturgie laatste zondag kerkelijk jaar 2023
| meer
|
|
Liturgie 12 november 2023
| meer
|
|
liturgie afscheid Wil de Korte
| meer
|
|
Artikel NHD over Koster Lukie

|
|
videoboodschap ds. Evelien Plaisier 26 juni
Evelien
| meer
|
|
Gebruiksplan van het kerkgebouw in Uitgeest
U kunt door op "meer" te drukken het gebruiksplan met weinig opmaak lezen.
U kunt het ook downloaden. Dan heeft het een beter leesbare opmaak.
| meer
|
|
Tekst videoboodschap ds. Evelien Plaisier 19 juni 2020
| meer
|
|
Tekst videoboodschap Ds Evelien Plaisier, 12 juni
| meer
|
|
tekst videoboodschap 5 juni van Evelien Plaisier
Evelien Plaisier
| meer
|
|
Tekst videoboodschap ds. Evelien Plaisier 29 mei 2020
| meer
|
|
Tekst videoboodschap Ds Evelien Plaisier van 22 mei
| meer
|
|
Tekst vlog ds. Evelien Plaisier 8 mei 2020
| meer
|
|
Tekst Vlog Ds. Evelien Plaisier 30 april
| meer
|
|
Overeenkomst periodieke giften
| meer
|
|
Folder periodieke giften
| meer
|
|
|
|
|